BEZ ÇANTA

BEZ ÇANTA NEDİR ?

Bez çanta, adından da anlaşıldığı gibi bez kumaştan üretilen çantaları ifade etmektedir. Tüketimin son yıllarda hızla arttığı ve bu artan tüketim ile beraber çevreye bırakılan atıklarla doğanın yapısının da aynı hızla bozulduğu göz önüne alındığında günlük hayatta oldukça fazla kullanılan platik poşetlerin yerine bez çanta kullanımının önemini ve değerini kavrayabilmek mümkündür.

Hayatımızın bir çok alanında yer almaya ve günden güne kullanım alanları genişleyen bez çanta, promosyon ve reklam sektörünün de vazgeçilmezlerindendir. Değişik modellerde, ebat ve renklerde üretimi yapılan bez çanta, farklı  baskı teknik ve seçenekleri ile daha da hareketli bir hale getirilebilir. Baskı seçenekleri olarak emprime baskıofset baskı, dijital baskıserigraf baskı kullanılmaktadır. Uzun ve kısa sap seçeneği bulunan bez çantalara renkli dikiş iplikleri, küçük cepler, çeşitli aksesuarlar eklenerek reklamlarınızı ve sloganlarınızı daha dikkat çekici bir görünüme büründürür. 

Uzun ömürlü ve kullanışlı olan bez çanta konferansların, seminerlerin, açılışların, panellerin ve fuarların en gözde reklam materyalidir. 

Baskılı ve baskısız seçenekleri ile her türlü ihtiyaca cevap veren bez çanta ister firmanız için bir reklam metaryali olarak dilerseniz de güneşli yaz günlerinde plajlarda malzemelerinizi taşıyabilecek oldukça şık bir aksesuar olarak yer almaktadır.

BEZ ÇANTA KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Bez kumaştan dikim ve imalatı yapılmakta olan bez çanta çeşitleri kullanım alanına göre farklı kumaşlardan ve farklı ebatlardan hazırlanmaktadır. Müşterilerin ve son kullanıcının talep ve istekleri doğrultusunda bez çanta dikiminde en çok kullanılan kumaş çeşitleri ham bez kumaş, gabardin kumaş, rips kumaş, kanvas kumaş , tela ( nonwoven kumaş) ve jüt kumaştır. Son zamanalarda gerek çevresel faktörler gerekse ekonomik olmaları nedeniyle aynı zamanda üzerine basılacak birbirinden farklı baskı çeşitleri ile  modası haline gelen bez çanta her kesimden kişiye hitap etmekte ve özellikle de birçok firma ve kurum tarafından aynı zamanda da promosyon ve reklam ürünü olarak da en  çok tercih edilen  ürünler arasında yer almaktadır. Hem kullanım hem de fiyat açısından diğer çantalar ile kıyaslandığında kullanım oranının her geçen gün daha da artacağını söylemek yanlış olmaz. 

BEZ ÇANTA ÇEŞİTLERİ

Ham bez çanta:

Ham bez kumaştan dikimi yapılan ham bez çanta ham kumaştan yapıldığı için hem çevre dostu hem de sağlık açısından çok değerlidir. Aynı zamanda farklı çeşitleri ile tüketiciye sunulmaktadır. Farklı kumaş gramajlarından ve farklı ölçülerde kısa ve uzun sap olmak üzere değişik çeşitleri dikilebilmekte olan ham bez çanta çeşitleri üzerine aynı zamanda baskı da yapılabilmektedir. Üzerine firmanızın logosunu basabileceğimiz ham bez çanta promosyon çanta , fuar çantası , açılış seminer çantası ve promosyon çanta olarak uygun fiyatı ve yüksek taşıma kapsitesi kullanabilecek bir çanta çeşitdir.

Gabardin Bez Çanta:

Gabardin kumaş giyim sektöründe kullanılmakta olan gabardin kumaş dayanıklı yapısı, kalın ve sık dokuma yapısı ile suya karşı dayanıklı olması , içeriğinde polyester bulundurmaması ve özellikle de kullanım esnasında çok fazla kırışmadığından ütüleme ihtiyacı duymayan bir kumaş olması nedeniyle bez çanta sektöründe de sıklıkla talep edilmekte ve kullanılmaktadır.

Kanvas Çanta:

Ön ve arka yüzü aynı, kalın ve sık dokulu bir yapıya sahip olan bir keten kumaş çeşididir. Kanvas kumaşlar belirli bir noktasal yapıya sahiptirler. Normal kumaşa göre daha kalın ve tok bir duruşu vardır.Çok sağlam ve dayanıklı bir kumaş türüdür. En sık görebileceğiniz kullanım yeri yağlı boya tablolarıdır. Kullanıldığı alanlardan biri promosyon sektörüdür. Bez çanta yapımında da sıklıkla kullanılan kanvas kumaş ayaklı bir reklam ürünüdür. Üzerine baskı yapılarak daha da gösterişli bir hale getirilebilen kanvas çantalar açılışlarda fuarlarda seminerlerde rahatlıkla kullanılabilir.Kanvas kumaş türü üzerine baskı yapıldığında diğer kumaş türlerine göre çok daha canlı bir görüntü vermektedir. Bu yüzden promosyon ürünü olarak markaların tercih ettiği bir materyaldir. Ayrıca yine üzerine çeşitli tarzda baskı yapılarak dekor aracı olarak kullanılabilir, kasnaklara sarılarak duvar tablosu olarak da kullanılabilir.

Rips Bez Çanta:

Rips, yüzeyinde yan yana dizilmiş ve kumaş boyunca seri halinde uzanan  çubuksu dokusu bulunan parlak yüzeyli bir kumaştır. Gabardin ve kanvas kumaşlara göre dokusu biraz daha seyrektir ancak yüzeyi daha pürüzsüzdür. Üzerine basılan baskılar daha canlı görünür. Firmanızın reklamını yapabileceğiniz oldukça etkili ve şık kullanım imkanı sunan rips bez çantalar ham bez çantalara göre daha kalındır.

Tela Çanta (nonwoven tela çanta) :

Tela da yine giyim sektöründe kullanılan ve farklı çeşitleri bulunan bir kumaş türüdür. Dokuma tela , örme tela , dokusuz (nonwoven) tela olmak üzere farklı çeşitleri bulunan tela kumaşlardan bez çanta sektöründe terch edilen çeşidi ise dokusuz tela yani nonwoven tela kumaştır.Tela çanta oldukça uygun fiyatları ile promosyon sektörünün gözdesidir. Yiyecek-gıda sektöründe de sıklıkla kullanılan tela çantanın bir diğer kullanım alanlarından birisi de eczane çantası ve alışveriş çantası olarak kullanımıdır.

Doğayı Sev Bez Çanta Kullan sloganı ile plastik poşet ve çantalar yerine bez çanta kullanımının alışkanlık haline gelerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir gelecek bırakmanın bilincinde olan firmamız bez çanta dikim ve imalatında kaliteyi ve sağlamlığı her zman ön planda tutmaktadır.

Toptan bez çanta dikim ve imalatında oldukça uygun fiyatlarla müşteri memnuniyeti odağımızla hizmetinizdeyiz.

 

img