ÜÇ KATLI CERRAHİ MASKE

cerrahi-maske-3-katli-min1

ÜÇ KATLI CERRAHİ MASKE

Üç katlı cerrahi maskeler nonwoven kumaşdan üretilmiştir, fiberglass içermez. Maskenin hammaddesi polipropilendir. Tel maşa sayesinde burun kısmına sabitlenebilme özelliğine sahiptir. Cerrahi koruyucu maske Ultrasonik dikişlidir. Esnek ve yumuşak olması ile yüze tam uyum sağlar. Hava geçirir, böylece kullanım sırasında kolay nefes almanızı sağlar. Tüylenmez ve üç katlıdır. Tela maskenin insan sağlığına ve çevreye hiçbir zararı yoktur , Hijyenik ortamda üretilmiştir ve güvenle kullanabilirsiniz. Koruyucu maske , kullanım esnasında her türlü sıvının, partiküllerin ve mikro organizmaların karşılıklı oluşabilecek potansiyel etkileşmesini en aza indirir. Yumuşak ve ayarlanabilir olan tela kumaştan üretilmiş olan koruyucu  maskeler kaliteli ve sağlamdır. Tela maske ile virüs ve salgın hastalıklara karşı ailenizi ve sevdiklerinizi korumanıza yardımcı olur.

ÜÇ KATLI CERRAHİ MASKE KULLANIMI 

 • Temiz bir tıbbi maskeye dokunmadan önce ellerinizi sabun ve suyla iyice yıkayınız.
 • Islak ellerinizi sabunlayınca durulamadan önce en az 20 saniye yıkamak için ellerinizi ovmalısınız.Bu esnada musluğu kapatmayını unutmayınız.
 • Maske  kumaşında herhangi bir defo, delik ya da yırtık olmadığından emin olmak için maskeyi kontrol ediniz. Maskede defo, delik ya da yırtık varsa ise o maskeyi kullanmayınız.
 • Maskenin yüzüne mümkün olduğunca iyi oturması için maskenin üst kısmında burnunun etrafını sarabilen, sert ama bükülebilir bir kenar olacaktır. Maskeyi yüzüne takmadan önce bu bükülebilir kenarın yukarıda olduğundan ve burnunuzun üzerine iyice oturduğundan emin olunuz.
 • Çoğu tıbbi maskenin içi beyazken dışı başka bir renktedir. Maskeyi yüzüne takmadan önce maskenin beyaz tarafının yüzüne bakacak şekilde durduğundan emin olunuz.
 • Maskelerin iki yanında, iki adet kulak halkası bulunur. Bu halkalar normalde esneyebilen lastikli bir malzemeden yapılır. Bu türden bir maskeyi halkalarından tutup bir halkayı bir kulağının, diğer halkayı da diğer kulağının etrafına geçiriniz.
 • Tıbbi maske başına ve yüzüne doğru şekilde yerleştiğinde maskenin üst kenarının bükülebilir kısmını burun kemerine doğru kaldırmak için işaret parmağını ve başparmağını kullanınız.

 

MASKEYİ ÇIKARTMAK 

 • Maskeyi çıkarmadan önce neyle uğraştığına bağlı olarak ellerinizi mutlaka yıkamanız gerekir.
 • Sadece kenarlardaki halkalara dokunarak maskeyi çıkarınız. Kirlenmiş olabileceği için maskenin ön kısmına dokunmayınız.Dikaktli bir şekilde katlayınız .
 • Tıbbi maskeler yalnızca tek kullanım için tasarlanır. Bu yüzden, maskeyi çıkardığında hemen çöpe atınız.
 • Maskeyi güvenli bir şekilde ortadan kaldırdıktan sonra ellerinin temiz olduğundan ve kirli maskeye dokunarak mikrop kapmadığından emin olmak için onları bir kez daha yıkayınız.
img