GABARDİN ÇANTA ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

küçük prens baskılı

GABARDİN ÇANTA ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

Gabardin kumaş pamuk oranı yüksek,polyester içermeyen,terletmeyen ,sık dokunmuş ,tok duran ,iç göstermeyen ,sağlam ve dayanıklı bir kumaş türüdür.Sık dokusundan dolayı su geçirmeyen özelliğe sahiptir.Çeşitleri vardır ama Gabardin diyince akla ilk olarak pamuklu, sağlıklı kumaş özelliği gelir.

Kalın ve tok duran bir kumaş olduğu için daha çok mevsimlik kullanıma uygundur.Sentetik olmadığı için vucüdü yakmaz ama kalın olduğu için sıcak tutarvr terletebilir  bu sebepten dolayı giyim sektöründe yazın tercih edilmez.

Kullanıldığı alanlar 

  • Spor giyim
  • Etek
  • Ceket 
  • Pantolon
  • Dış giyim 

Su geçirmez özelliğinden dolayı 

yapımında sıklıkla kullanılır .Bez çanta yapımında da çokça tercih edilen gabardin kumaş üzerine ,her türlü baskı tekniği kolaylıkla uygulanabilir. Emprime baskı ,Transfer Baskı ,Serigraf baskı ile istediğiniz görselliniz basılabilir.

Gabardin kumaşlarda dikkat etmeniz gereken önemli bir husus yıkama şeklidir.Genellikle makinede yıkanmazlar.Yün olanlarının kuru temizleme yapılması önerilir.Yıkanabilir özellikte olanların ise el yıkama ile 30 derecede yıkanması tavsiye edilir.Parlak gabardin kumaşın parlama yapmaması için ütü işlemi mutlaka ütü bezi ile yapılmalıdır.

img