BASKISIZ JÜT ÇANTA - JÜT İP SAPLI

baskisiz-jut-kanavice-canta1
baskisiz-jut-kanavice-canta3
baskisiz-jut-kanavice-canta2

Baskısız Jüt Çanta - Jüt İp SaplıGeri Dön

  • Çanta kumaşı jüt kumaş
  • Çanta eni 36 cm yüksekliği 39 cm 
  • Çanta körüğü alttan 10 cm 
  • Jüt çanta baskısız veya tercihe göre baskılı olabilir.
  • Üretim adeti minimum 500 adet olarak başlar 1000, 5000, 10.000 adet ve  üzeri olarak devam eder.

                                                                                                                                   
      JUT - KANAVİÇE ÇANTA

Jut tekstil üretiminde pamuktan sonra ikinci öneme sahip sak lifidir.Jüt doğada % 100 bozunur olduğu için geri dönüşümlü ve çevre dostudur. Jüt kendinden altın ve ipeksi bir parlaklığa sahiptir. Dünyada bitkisel liflerden imalatı en ucuz olan ipliktir. Bu tür özelliklerinden dolayı dünyada üretim ve kullanılabilirlik açısından pamuktan sonra ikinci sırayı almaktadır. Jüt lifleri, çeşitli sektörlerde elyaf, iplik ve kanaviçe jüt kumaşı olarak yaygın kullanım alanları bulmuşlardır. Jüt lifinin, kabukları ve liflerinden istifade edilir. Jütün tekstil sanayindeki önemi, liflerinin çok ince oluşundandır. Kaba lifler, çuval ve ambalaj bezleri, halı tabanı örgüsü yapımında, döküntü lifler ise döşemecilikte kullanılır. Kaliteli ince lifler, doğal ve yapay liflerle karıştırılarak elbiselik ve perdelik kumaş yapımında kullanılır (. Dünyada üretilen jüt liflerinin büyük bir kısmı çuval, örtü kumaşları, ip ve sicim yapımında kullanılmaktadır. Paketleme tekstilleri üretim miktarı bakımından teknik tekstiller içerisinde en büyük alanı oluşturmaktadır. Bu alan içerisine jüt çuval kumaşları da dahildir . Jüt lifinin ağartılmasındaki güçlük nedeniyle bu liflerin kullanım alanları paketleme malzemesi ve halılar vb. ile sınırlı kalmıştır. Kimyasal işlemlerle jütte meydana getirilen değişiklikler sayesinde bu lifler özel kullanım alanları için yün, poliester ve viskon ile karıştırılabilmektedir.

Aynı zamanda ekolojik olmaları nedeniyle yabancı ülkelerde paketleme materyali olarak polipropilen veya poliüretan yerine kullanılmaları tercih edilmektedir . Jüt pamuk karışımları ise jüt için tamamıyla yeni bir sektördür. Tekstil sanayinde giysilik ve döşemelik kumaşlarda kullanımı açısından oldukça önemlidir. Jüt lifi maliyetinin uygun olması ve iyi fiziksel özelliklere sahip olması nedeniyle nonwoven teknolojisinde çok sık kullanılır. Tülbent oluşumu ve oluşan tülbendin kuvvetlendirilerek sabitlenmesi öğeleri nonwoven yüzey eldesinin ana temasını teşkil etmektedir. Bu bağlamda kullanım alanı ve özelliklerine göre mevcut tülbent oluşturma ve sabitleme yöntemlerinden uygun olanı seçilerek nonwoven mamul elde edilmektedir. Kullanım alanları; tafting yüzeylerde ara tabaka veya esas tabaka olarak, yer kaplamaları için temel malzeme olarak, döşemeliklerde dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır. Çevre dostu olan jüt, sadece tekstil sektöründe değil, ambalaj, ayakkabı-çanta, giyim aksesuarları, tarım, inşaat, denizcilik, otomotiv ve ilaç sektörü gibi birçok alanda kullanılmaktadır. 

Promosyon çanta alanında da sıkca kullandığımız  jüt kumaştan değişik modellerde çanta üretimi yapmaktayız.Baskılı ,baskısız değişik renkte ham ipliklerle haraketlendirdiğimiz şık jüt çantalarımızı alışverişlerde ,plajda ,tanıtımlarda ,açılışlarda rahatça kullanarak reklamınızı yapabilirsiniz..

Diğre tüm jüt çanta çeşitleri, fiyat ve detaylar için lütfen bize ulaşınız.Hemen Arayın:  0(212) 610 59 93

img